Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto

Siarka granulowana MAX FARMER 1kg

13.09 zł + VAT
16.10 zł z VAT
Dodaj do ulubionych

Na stanie: 15 Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Indeks/kod produktu: MF01.K200013

Producent: PHL

Opis produktu

Siarka granulowana Max Farmer nawóz 1kg

Siarka Max Farmer jest ważnym składnikiem odżywczym dla roślin, odgrywa kluczową rolę w procesach fotosyntezy, wymiany gazowej i przyswajania azotu. NIezbędmna dla roślin kwasolubnych.

MF01.K200013

Właściwości:
Wygląd zewnętrzny - żółte granulki
Główny składnik - min 99,85 %
Wzór chemiczny: S
Nr CAS: 7704-34-9
Nr WE: 231-722-6

Siarka to jeden z 20 pierwiastków niezbędnych do prawidłowego wzrostu roślin, ma swój udział w szeregu podstawowych procesów zachodzących w roślinie, np. redukcja azotanów, redukcja azotu atmosferycznego, synteza białek, pobieranie i redukcja siarczanów.
Cząsteczki siarki ulegają w glebie utlenieniu przez mikroorganizmy do postaci siarczanowej przyswajalnej przez rośliny. Efekt wzrostu siarczanów w glebie następuje już po siedmiu dniach od zastosowania nawozu a dalsze systematyczne uaktywnianie się siarki zapewnia odpowiednie zaopatrzenie roślin w ten pierwiastek w trakcie całego okresu wegetacji.

Zastosowanie:

  • do zakwaszania gleby, co jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju wielu roślin kwasolubnych: borówki amerykańskie, rododendrony, azalie, hortensje, wrzosy, bukszpany.
  • do nawożenia roślin siarkolubnych takich jakich: rzepak, groch, rośliny motylkowate, kapustne, burak cukrowy i ćwikłowy, a także zbóż: pszenicy, jęczmienia i kukurydzy na glebach wykazujących niedobór siarki.
  • umożliwia wykorzystanie przez rośliny azotu,
  • jest niezbędna w procesie syntezy białek,
  • przyczynia się do zmniejszenia udziału niebiałkowych form azotu w roślinie (m.in. azotanów),
  • podnosi walory smakowe i zapachowe roślin (cebula, czosnek),
  • zwiększa odporność roślin uprawnych na choroby i szkodniki oraz mróz i suszę.
  • wykorzystywana przez pszczelarzy w przechowalniach woszczyny / suszu
  • stosowana przed kwitnieniem hamuje rozwój pordzewiacza jabłoniowego i przędziorków
  • pomaga w ochronie roślin przed parchem jabłoni
  • stosowana do wzbogacania gnojowicy w siarkę,
  • dezynfekcja szklarni i tuneli foliowych poprzez gazowanie siarką

Gazowanie siarką szklarni i tuneli foliowych
Przeprowadza się bezpośrednio po zakończeniu wegetacji roślin, przed likwidacją uprawy poprzez gazowanie dwutlenkiem siarki. Drobno pokruszoną (granulowaną lub mieloną) siarkę mieszamy np. z nadmanganianem potasu, lub saletrą potasową, wykładamy na metalowych blachach (tacach), rozkładamy równomiernie w kilku miejscach i całość zapalamy, rozpoczynając od miejsc położonych najdalej od drzwi wejściowych. Po spaleniu, po upływie około 24 godzin, obiekt należy dokładnie przewietrzyć, a resztki roślinne usunąć. Na 100 m2 zużywa się około 2 kg siarki i 40 g nadmanganianu potasu. Zamiast nadmanganianu potasu, możemy użyć około 100 g saletry potasowej. Dodatki te ułatwiają spalanie siarki. Dezynfekcję poprzez spalanie siarki należy wykonać w temperaturze około 20oC (wyższej niż 10oC). Przed zapaleniem siarki należy pozamykać drzwi i dokładnie uszczelnić wszystkie wywietrzniki, aby dwutlenek siarki, który jest szkodliwy dla roślin, nie dostał się do sąsiadujących szklarni.
Zaletą jest łatwość przeprowadzenia zabiegu a także skuteczne zwalczanie szkodników, w tym również przędziorków. Zabieg dezynfekcji siarką powtarzamy co najmniej raz do roku.
Uwaga! Opary powstające przy spalaniu siarki (dwutlenek siarki) są silnie trujące, stąd nie należy przebywać na terenie obiektu podczas dezynfekcji.

Dawkowanie:
W zależności od uprawianej rośliny i zasobności gleby w siarkę przyswajalną nawóz stosuje się w dawkach od 10 do 45 kg S/ha, co w przeliczeniu na masę nawozu odpowiada 11-50 kg nawozu na hektar (11-50g na 10m2). Nawóz może być stosowany samodzielnie lub jako składnik mieszanki z innymi nawozami granulowanymi.

Zakwaszanie gleby siarką: Siarka działa wolno pełna skuteczność wymaga czasu. Przy małych dawkach wysianych jesienią możemy uprawiać rośliny już wiosną. Przy dawkach  maksymalnych (2,5-3,5 kg./10m2)  z uprawą musimy poczekać minimum rok. Siarkę możemy stosować po posadzeniu roślin,  dawka nie powinna wtedy przekraczać 50-100 g/10m2 powierzchni.

Rośliny                  Dawka (kg/ha lub g/10m2)
Kapustne               10 - 40
Rzepak ozimy         20 - 40
Kukurydza             15 - 20
Pszenica                15 - 20
Rzodkiewka           35 - 40
Jęczmień               10 - 15
Cebulowate           10 - 15
Burak cukrowy       30 - 35
Burak czerwony     10 - 30
Marchew               10 - 15
Groch                   15 - 20
Pomidory              10 - 30
Lucerna                15 - 20
Fasola                    5 - 10
Wrzosy                 15 - 20
Rododendrony       15 - 20
Azalie                   15 - 20
Bukszpany            15 - 20
Hortensje              15 - 20
Borówki                15 - 20

Produkt przeznaczony do profesjonalnych zastosowań.

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
: